Designové kreativní omítky - aplikace

 

Jsou tři základní druhy estetických povrchových úprav stěn. Je to v první řadě přiznaný materiál zdiva, tedy režné zdivo, ať už kamenné, cihelné či pohledový beton. Dále je možnost stěnu či strop obložit - známe obklady kamenem, keramickými dlaždicemi, dřevem atd. A pak je tu klasická povrchová úprava stěny omítkou, doplněná případně nějakým nátěrem.

Kreativní dekorativní omítky jsou pak typem povrchové úpravy stěny, kdy je, za použití speciálních druhů omítkových směsí, případně nátěrů, nanášených a prováděných specifickými technologiemi, dosaženo vzhledu zdiva režného či obloženého.

 

Používání designových omítek není žádná novinka. Naopak, již i nejstarší známé starověké civilizace, ať už se jedná o Egypťany, Řeky, Římany a další, používaly různé kreativní metody nanášení a úprav omítek, kterými dosahovaly působivého vzhledu budov. A vývoj nikdy neustal. Dnes vyráběné materiály a různé techniky jejich zpracování umožňují velmi široký rozsah výsledného vzhledu - různé druhy kamene, cihelného zdiva, dřeva ale i zcela moderních forem.

Designová kreativní omítka - režné zdivoZákladem povrchové úpravy krbové obestavby je natažení stěrky ze speciální kamnářské podkladní malty s výstužnou kamnářskou perlinkou. Tyto materiály musí odolávat vysokým teplotám, které se na povrchu krbové obestavby mohou objevit - především třeba v místě výstupu horkého vzduchu z obestavby výdechovou krbovou mřížkou. Následně je možná povrchová úprava pomocí vrchních kamnářských omítek různé zrnitosti a vrchní nátěr barvou odolnou vysokým teplotám. Je ale možné provést i obklad různými materiály - třeba keramickými pásky Klinker nebo kamenem. Nebo je tu možnost povrchové úpravy pomocí designové kreativní omítky. Krbovou obestavbu, ale i třeba stěnu v obývacím pokoji či jiný povrch v interiéru či exteriéru, dokážeme povrchově upravit díky kreativním omítkám do věrného vzhledu dnes moderní betonové stěrky, zdiva z lícových cihel, kamenného obkladu nebo dřevěného povrchu. Barevnou kombinaci, strukturu povrchu i rozměr cihel či palubek lze individuálně upravit přesně dle Vašich představ, které přetvoříme v realitu.

Výhodou kreativních omítek proti klasickým obkladům je nižší cena i váha a mimořádně široká možnost individuálního designu. Přitom například dezén lícového zdiva provedeného z kreativní omítky je až neuvěřitelně podobný skutečnému lícovému zdivu. Na krbové obestavby používáme speciální kamnářské materiály, které odolají zvýšeným teplotám.