Poradenství a návrhy komínů a vytápění

 

Zajišťujeme poradenství a konzultace ohledně veškeré problematiky komínů, krbů, krbových kamen, komínových prostupů i prostupů kouřovodů, přívodu spalovacího vzduchu a všeobecně klasického vytápění tuhými palivy. Dokážeme vymyslet nejvhodnější řešení pro jakýkoliv Váš záměr.

 

Problematika klasického vytápění tuhými palivy je poměrně obsáhlá technická oblast, která bývá v stavební projektové dokumentaci v drtivé většině případů zohledněna pouze okrajově a schematicky. Přitom jakákoliv chyba nebo nepřesnost se obtížně a draho odstraňuje, případně je neodstranitelná a musí být přikročeno k různým kompromisním řešením, které zhorší funkčnost, pohodlí při využívání, estetiku a zkrátka způsobí spoustu zbytečných nepříjemností a problémů. Jelikož je naší snahou dodat vždy maximálně kvalitní, funkční i pohledné dílo, tak nás vždy mrzí, když musíme k nějakému kompromisnímu řešení sáhnout, nebo když musíme, dřív než začneme stavět,  něco bourat a předělávat a tím zbytečně zvyšovat Vaše náklady. Přitom řešení je jednoduché:

Zajistěte si včas naši konzultaci!

Máme opravdu dlouholeté zkušenosti v oboru - nejen teoretické, ale i ty ze života, ze staveb a různých průšvihů, které jsme pomáhali odvrátit či vyřešit. A stále se učíme, z chyb vlastních i cizích. Komín a spotřebič musí tvořit funkční systém, fungovat jako celek. Komín je motorem, který pohání kotel, kamna, kotel či krb, který je na něj připojen. To není nějaká fráze či reklamní slogan, to je technický fakt! Návrh a následné provedení komínu musí vždy zohledňovat vlastnosti připojeného spotřebiče.Návrh komínu a krbu Není možné navrhnout funkční komín bez znalosti parametrů spotřebiče, jenž na něj má být v budoucnu připojen!!! Ano - na konci této věty jsou 3 vykřičníky. A kdyby to nepůsobilo afektovaně, tak tam těch vykřičníků napíšu rovnou 5 či 10. Protože to je nejčastější chyba při výběru a stavbě komína. Projektant stylem "kopíruj a vlož" do projektu dá keramický komín o průměru průduchu 200 mm a někde dole malým písmem je, že projekt je pouze pro účely stavebního řízení a nejedná se o realizační dokumentaci. A stavebník následně postaví komín "dvacítku", protože si myslí, že lepší průměr je lepší, případně uvažuje "co kdyby....". A to je v 90% případů špatně - většinou je komín o průměru 200 mm zbytečně předimenzovaný a nevhodný. Naše firma Vám přitom dokáže navrhnou a dodat jak komín, tak případně i jeho spotřebič, tedy kamna, krb či kotel - právě tak, aby celek fungoval. Obor komínů, topidel a vše co s ním souvisí se stále vyvíjí - normy, požadavky ale i nové možnosti, materiály, výrobky a řešení. Neplatí, co platilo před deseti lety, natož před třiceti. Nedejte slepě na rady "v hospodě" či od různých kutilů v diskusích na internetu. Jsou často chybné, nesmyslné a někdy i hodně nebezpečné.

Namátkou - nedávno jsem narazil na You-Tube na video, kdy takový brouk Pytlík realizoval krbovou obestavbu ze sádrokartonu, vyloženém, pro izolaci, minerální vatou. A ještě to veřejně propagoval, lajky přibývaly... Něco takového bych neměl svědomí doporučit ani svému nepříteli! Nejen že to odporuje normám a předpisům, že výrobce sádrokartonu i minerální izolace před takovýmto užitím svého produktu přímo varuje, ale především mě děsí, že dotyčný kutil i jeho rodina bude při každém zatopení v takovém to krbu dýchat rozvířená čedičová vlákna, která se z izolace budou už navždy uvolňovat... Alergie, podráždění očí i dýchacích cest, zdravotní následky - a dalo se tomu tak snadno předejít...

Čím dříve při realizaci Vaší stavby nás kontaktujete, tím lépe. Můžeme zabránit zbytečným vícenákladům, můžeme Vám poskytnout inspiraci ve využití nových řešení, která právě přicházejí na trh. Můžeme Vám ušetřit náklady na vytápění, na stavbu nebo třeba s manipulací s palivem. Můžeme Vám ušetřit i prostor díky lepšímu dispozičnímu řešení. A můžeme Vám pomoci vytvořit Váš domov hezčí a přívětivější. Některé technické záležitosti, doporučení a vychytávky budeme postupně zveřejňovat na těchto stránkách, ale není možné zde dát vše a takovou formou, abychom Vám předali všechny potřebné informace. Pokud nás, po předchozí domluvě (býváme většinou někde na montáži), navštívíte na naší firmě, nebo pokud se, po předchozí domluvě, sejdeme na Vaší stavbě, můžeme nad plány Vašeho domu, případně nad skicami či fotkami pro inspiraci, vyřešit během půlhodinkové konzultace mnohé a předejít ledsčemu. Nasměrujeme Vás správným směrem!