Stavba komínů s šamotovými komínovými vložkami

 

Provádíme stavbu klasických zděných komínů z komínových tvárnic se šamotovými, případně i nerezovými komínovými vložkami. Máme za sebou už stovky realizací, takže máte jistotu, že komín, který Vám postavíme, bude postaven ve 100% kvalitě, přesně a s provedením každého detailu tak, jak má být. Nechceme působit nějak "namachrovaně", ale cvik dělá mistra. Naši práci nám usnadňuje nejen kompletní vybavení potřebným nářadím a nástroji, ale i některé speciální jednoúčelové přípravky a pomůcky, které jsme si pro stavbu a montáž komínů vyrobili.

 

Stavba komínůPři našich návštěvách na stavbách, kdy pomáháme řešit  různé problémy s komíny jsme vypozorovali následující: Kvalita komínů postavených svépomocí nebývá špatná. Stavebník, který staví svépomocí se většinou snaží dodržet montážní návod, resp. věnuje čas a pozornost jeho přečtení. Chyby při svépomocné výstavbě plynou většinou z menší manuální zručnosti stavebníka anebo z jeho nezkušenosti s touto specifickou stavební prací. Svépomocní stavebníci nám přiznávají, že při snaze o kvalitní výsledek není stavba komínu ani tak rychlá, ani tak snadná práce jak původně předpokládali a že by i zpětně váhali, zda by se do toho opět pustili.

Co je však daleko horší, je kvalita komínů postavených stavebními firmami. Skutečně jen málo stavebních firem odvede špičkovou práci, jakou by člověk očekával od profíků v oboru. A kdyby byla průměrná kvalita práce alespoň na úrovni realizací od svépomocných stavebníků, tak by se to dalo považovat za úspěch. Bohužel ale - až příliš často se setkáváme s tím, že výsledek práce "profesionálů" z řad stavebních firem při stavbě komína má různé vady, nebo je rovnou - a jinak se to říct nedá - prostě "zprasený". Ignorování jak všeobecných stavebních postupů, tak specifického postupu dle montážního návodu na stavbu komína má za následek, že komín nemá parametry, které by měl mít.

Bohužel, někdy jsou vady nově postaveného komína neopravitelné a už jsme proto řešili i případy, kdy bylo nutné celý komín zbourat a postavit nový, protože komín nemohl projít revizí a nebyl tak způsobilý provozu. Investorovi proto doporučujeme, aby si sám prostudoval montážní návod a následně si sám udělal stavební dozor postupu stavby. Je nutné dozorovat celý postup stavby a to hned od začátku, aby bylo možné případně včas zasáhnout. Je třeba zajistit, že montážní postup je dodržen i tam, kde následná kontrola jeho respektování u dokončené stavby už není možná - například, že je skutečně osazena tepelná izolace do komínu, nepřerušovaně a nepoškozená. Už jsme se totiž setkali například s tím, že komínová izolace byla osazena s metrovými mezerami - což se ovšem projevilo až po zprovoznění připojeného kotle, kdy komín v místech bez osazené tepelné izolace hřál na povrchu natolik nebezpečně, že jeho další provoz nebyl možný. Docela průšvih - v novostavbě, na začátku topné sezóny.

Nebo máte možnost svěřit stavbu komínu nám. Jsme na stavbu komínů profesionálové! Stavíme bez reklamací, vždy dodržujeme stavební postup - i tam, kde to není kontrolovatelné. Je to naše profesionální čest. Vždy používáme spojitou výztuž v celém komínu, zalitou ve výztužných kanálcích tvárnic. Stavíme s maximální přesností - realizovali jsme už i volně stojící komíny vysoké až 8 metrů - přesně ve svislici, s odchylkou do 2 cm na celé výšce. Komín realizujeme i s případným parotěsným, požárně bezpečným komínovým prostupem například střešní tepelnou izolací, klidně i z hořlavého materiálu typu pěnový polystyren, PIR či PUR panely. Jsme schopní přesně upravit např. výšku komínového sopouchu dle zadání, poradíme Vám s nejvhodnější orientací komínových dvířek. Při stavbě používáme oddělovací izolaci pro požárně odolné, pružné dilatační ukotvení komínu v pevných stropech. Dodržujeme všechny platné normy a bezpečnostní předpisy, zajistíme dodržení bezpečnostních odstupů od hořlavých konstrukcí. Proto na postavený komín zajistíme bez problémů i revizní zprávu. Ukázky naší práce najdete ve fotogalerii zde.