Externí přívod spalovacího vzduchu - CPV

 

Každý tepelný spotřebič - kamna, krb, kotel - potřebuje přísun vzduchu, který je využit při hoření - tedy spalovacího vzduchu. Dnes je často pro přívod spalovacího vzduchu používáno samostatné vzduchotechnické potrubí - externí přívod spalovacího vzduchu či tzv. centrální přívod vzduchu (CPV) - které vede z vnějšku budovy až k vstupnímu hrdlu na spotřebiči.

 

Zatímco dříve spotřebiče nasávaly spalovací vzduch přímo z místnosti, pomocí různých klapek na popelníkových dvířcích, dnes je řešen přívod spalovacího vzduchu tak, aby provoz kamen či krbu byl nezávislý na vzduchu v interiéru budovy.

Podrobné informace o spalovacím vzduchu, o významu jeho dostatečného přívodu, o důvodech, proč je dnes řešen samostatným vzduchotechnickým potrubím atd. najdete na našem BLOGu, v článku Přívod spalovacího vzduchu - část 1. - teorie.

Důležité informace o způsobech provedení přívodu spalovacího vzduchu, které Vám poradí, jaké jsou možnosti, jak jej správně realizovat a čemu se rozhodně vyhnout, najdete na našem BLOGu, v článku Přívod spalovacího vzduchu - část 2. - praxe.

Poradíme Vám, jak na přípravu externího přívodu při zakládání stavby, kdy je CPV veden pod základovou deskou. Navrhneme potřebný průměr potrubí či rozměry plochého vzduchotechnického kanálu. Případně CPV provedeme dodatečně v podlahové izolaci. Zajistíme i průchod potrubí obvodovou stěnou a vyvedení na fasádu, včetně osazení nasávací mřížky. Dokážeme provést připojení CPV i třeba drážkou ve stěně, včetně jeho zaizolování, aby se zabránilo vzniku tepelných mostů. CPV většinou ukončujeme vyústěním v horní ploše krbového soklu a následně jej propojíme s hrdlem na instalované krbové vložce či krbových kamnech pomocí flexibilního hliníkového potrubí.