Jak drahá je plynová krbová vložka?

 

Cena klasických krbových vložek na dřevo v nějaké rozumné kvalitě začíná u základních řad na cca 30.000,- Kč. Následující střední třída krbových vložek na dřevo pak začíná s cenou - dle výrobce a provedení - někde mezi 50-80.000,- Kč. A prémiové krbové vložky renomovaných výrobců začínají s cenou nad 100-120.000,- Kč. Námi dodávané plynové krbové vložky od renomovaného belgického výrobce M-Design jsou prémiovou třídou krbových vložek a začínají s cenou právě na těchto cca 100.000,- Kč. Cenově jsou tedy prémiové plynové krbové vložky zcela srovnatelné se adekvátními krbovými vložkami na spalování dřeva v prémiové třídě.

 

Bonus plynových krbových vložek je ovšem v neporovnatelném komfortu při jejich užívání - zde se s nimi prostě nemůže sebelepší krbová vložka na spalování dřeva měřit. Pokud tedy uvažujete o koupi krbové vložky na spalování dřeva střední třídy, tj.  v cenovém rozsahu 50-80.000,- Kč, určitě stojí za zvážení pořízení prémiové krbové vložky na plyn - rozdíl v ceně je víc než vyvážen její uživatelskou přívětivostí. Pokud jste ovšem uvažovali o koupi prémiové krbové vložky na spalování dřeva, tak zde je už volba jednoznačná - plynové vložce za stejnou cenu se prostě nikdy nevyrovná! Věřte tomu, že plynovou krbovou vložku, díky jejímu vskutku triviálnímu ovládání jedním pohybem palce -  který už máte vytrénovaný psaním SMSek  ;-) , budete využívat daleko častěji, než byste používali krb na dřevo. A tak Vám přinese daleko víc radosti a žádné starosti - za stejnou cenu! Ostatní náklady, tedy cena instalace, materiál na krbovou obestavbu a práce se stavbou krbu se pak už neliší, ať se jedná o krbovou vložku za 30.000,- Kč, nebo 100.000,- Kč, ať je na dřevo, nebo na plyn.

Cena plynové krbové vložky je zcela srovnatelná s cenou stejně kvalitní krbové vložky na spalování dřeva. Její snadná obsluha je bezplatný bonus. A takovou sumu pohody, díky jejímu častému používání, jinde nezískáte ani za příplatek!